LET'S CREATE YOUR COMPANY'S GROWTH STRATEGY TOGETHER!

Блог

24 February

Любов і сльози технічної SEO

Любов і сльози технічної SEO

Колесимо далі по неоглядних технічних просторах пошукової оптимізації.

Продовжимо тему розглядом таких питань:

- Підтримка і кращі практики;

- Підтримка профілю посилань;

- Втрата лінкової;

- Освоєння історії;

- Робимо висновки.

Підтримка і кращі практики.

Тут ми розглянемо найкращі практики SEO, що включають в себе назви, опис, опис заголовків, а також перевірку загальних внутрішніх проблем, що можуть легко проскочити повз нашу увагу.

У поєднанні із пошуковою консоллю Гугла і засобами веб-майстра Bing, мабуть, найбільш корисним засобом у сео є симулятор пошукового робота. Це один із видів програмного забезпечення, яке є аналогічним за діями пошукового робота.

Представниками таких програм є Xenu Link Sleuth і Screaming Frog SEO Spider. Останній більш “серйозний” інструмент. Він дозволяє повністю налаштувати пошукового агента та просканувати сайт, глибину сканування при цьому можна зазначати самостійно.

Отриманні дані можна відфільтрувати і відправити на детальніше вивчення у форматі Exсel чи CSV.

Якщо до цього ви ніколи не використовували сканер, то готуйтесь до того, що точно знайдеться щось, що вас здивує. Це може бути і неочікувана проблема із дублюванням, застаріла секція сайту і т.д.

Саме у цьому і полягає цінність таких сканерів. Вони дозволяють бачити і чітко розуміти принцип взаємодії робота із сайтом.

Невеликий перелік того, що варто перевірити щоб оцінити ефективність сканування:

- Редиректи з кодом 302;

- Ланцюгові редиректи - використовуйте функцію звітування про них;

- Непослідовність внутрішніх посилань (лінки на неканонічні урли, наприклад);

- Використання застарілих метатегів.

Підтримка профілю посилань.

Тріумф Google як провідного пошуковика пояснюється в більшій мірі врахуванням зовнішніх посилань у ранжуванні.

Існує технологія PageRank, яка дозволяє оцінити кількість і авторитетність сторінок, що посилаються на певний сайт за їх якістю. З практичної ж точки зору це означає, що посилання на ваш ресурс із , скажімо, BBC повпливає на пошуковий рейтинг значно більше ніж з будь-якого іншого джерела.

Алгоритми Google за роки існування системи змогли значно еволюціонувати і зараз враховуються десятки факторів, які впливають на видачу сайту в пошуковій системі. Проте, зовнішні посилання і досі продовжують залишатись найголовнішим фактором ранжування.

Тож не дивно, що з’явилися хитрі методи для просування сайту. Нечесні оптимізатори налагодили цілу систему побудови посилань, що несла за собою велетенську кількість порушень.

Відповідь Гугла не забарилась: алгоритм Пінгвін справедливо покарав сайти за платні посилання, лінковий спам і інші порушення.

Як результат зараз аудит посилань можна швидше перейменувати на аудит ризиків.

Втрата лінкової маси.

Лінкову масу можна розглядати як цінну речовину, а лінки - як труби по яких вона транспортується. Величезний такий комплекс труб. Звичайний лінк що веде безпосередньо на URL і повертає відповідь 200 ОК працює нормально.

Відповідь 404 або ж 503 означає, що лінк веде на “мертву” сторінку і ваш сайт не отримує нічого, тобто просто втрачає дорогоцінну рідину не доносячи її до місця призначення.

Відповідь 301 з редиректом захоплює велику частина маси лінка і передає його на нове місце. Якраз тут і варто остерігатись ланцюгових редиректів щоб уникнути розтрачування.

Редирект 302 працює за принципом решета. Він, звичайно приведе користувачів за потрібною адресою, але одночасно з тим втрачається повністю і вага посилання.

Існують і інші фактори, які обов’язково необхідно враховувати перш ніж виправляти втрату лінкової маси.

Перше - маса лінків із піддоменів розраховується окремо. Саме тому зовсім різне значення мають forum.yourdomain.com і www.yourdomain.com - пошуковики сприймають їх як два різні сайти і посилання на один з них нічого не дають іншому. Саме тому блоги, що розміщуються на зовнішньому ресурсові типу Tumblr нічого не отримують із авторитетності кореневого домену.

Можливо навіть заборонити передачу ваги за певними лінками, в чому допомагає атрибут nofollow. Це ж можна зробити і з усіма лінками на сайті.

Щоб виправити проблему, її необхідно спершу виявити. Для цього нам буде потрібен список усіх лінків, які ведуть на сайт. Існує велика кількість сервісів, які допоможуть вам у цьому, SEOOWL Львів радить Majestic і Ahrefs.

Освоєння історії.

Наостанок, враховуйте історію вашого домену. При значних міграціях чи ребрендингу зі змінами кореневого домену (перехід на .com), є сенс є сенс додатково переконатись, що це було зроблено вірно. Поради щодо цього можна традиційно знайти у рекомендаціях Google щодо міграції сайту.

Доведеться повторити всі кроки для кожної властивості домену для забезпечення правильного редиректу з вашої старої сторінки на нову. Варто скористатись інструментом Change of address.

Збереження і відновлення лінкової маси це основна причина залучати досвідченого сео-спеціаліста. Особливо це важливо у електронній комерції, де дохід напряму залежить від результатів пошуку.

***

Щиро сподіваємось, що нам вдалось продемонструвати наскільки багатим може бути SEO. Ба більше - те, що ми розглянули - це тільки вершина айсберга.

Ми будемо раді, якщо нам вдалось розвіяти деякі міфи. SEO - зовсім не темне мистецтво і тим паче воно не помирає. SEO покликане зробити веб-світ кращим і значно полегшити життя користувачам і якісним проектам, гідним уваги.

Тому хочемо і можемо відповісти на питання, яким просто кишить інтернет простір.

- Is SEO dead?

- SEO is Dad!* :)

* Примітка: гра слів.

Читайте також: