LET'S CREATE YOUR COMPANY'S GROWTH STRATEGY TOGETHER!

Блог

03 October

Новини від Google: система штучного інтелекту RankBrain

Новини від Google: система штучного інтелекту RankBrain

Спеціалісти Google ніколи не сплять - так би ми перефразували відомий вислів. Натхненно трудячись вони створюють щоразу досконалу систему пошуку і недавно в черговий раз доповнили її новим елементом.

Отож, давайте знайомитись - RankBrain.

Що таке RankBrain?

RankBrain - важливий сигнал ранжування, який в Google називають третім за значенням, а за сумісництвом і новий шлях до розуміння пошукових запитів. Та чи можна його так назвати?

Google не шукає легких шляхів і намагається бути на крок попереду. Саме тому система штучного інтелекту покликана мислити не гірше ніж людський розум і ось яким чином їй це вдається:

RankBrain - це частина алгоритму, що спрямована на краще розуміння запитів користувачів. Раніше Google і інші пошукові системи могли здійснювати пошук лише за одним певним словом, проте з часу запуску Колібрі (Hummingbird) у 2013 році Google почав приділяти більше уваги розумінню зв’язків між словами.

Як воно працює?

Прагнучи до видачі ідеальних відповідей на, інколи не завжди адекватні запити користувачів, команда Google поекспериментувала і тепер RankBrain здатний обробляти мільярди сторінок на відповідність запитові. Працівники Google стверджують, що система штучного інтелекту працює на основі алгоритмів самонавчання і обробляє щодня 15% пошукових запитів.

Ця система, навіть бачачи незнайомі слова намагається визначити їх значення, чи є в них синоніми і тільки після цього видає відфільтровані результати.

Таким чином, за словами, голови відділу досліджень Google, RankBrain справляється навіть із складним запитом, що складається із багатьох слів.

Пошук стає більш ефективним і користувач швидко отримує відповідь на свій запит.

Ей. А як же PageRank?

Так, справді. PageRank посідає особливе місце в Колібрі, перш за все тому, що він був першою частиною, яку виділили з алгоритму ранжування відколи з’явились пошукові системи.

Проте у недавньому інтерв’ю для Bloomberg Грег Корадо заявив, що уже кілька місяців як запущена нова система штучного інтелекту RankBrain.

І, треба сказати, досить успішно.

Успіх RankBrain підтверджується його 80-відсотковим попаданням у пошукові запити. Поза тим, що Google має сотні подібних сигналів, RankBrain за кілька місяців після випуску перевищив всі очікування розробників.

Як відомо, існує понад 170 факторів ранжування і вони періодично змінюються і вдосконалюються, їх значення постійно змінюється. Таким чином у 2015 році збільшилась вага таких факторів як:

- наявність структурованих даних;

- перехід на безпечни йпротокол HTTPS;

- комфортна взаємодія сайту із мобільними пристроями.

Колібрі включає в себе і інші важливі елементи:

Panda і Penguin - для боротьби зі спамом, Pigeon, що відповідає за вдосконалення локальних результатів, Mobile Friendly - покликаний підвищувати по позиціях сторінку, адаптовану для мобільних версій, Pirate - для боротьби із порушеннями в копірайтингу і інші.

Та все виглядає так, що RankBrain, як один із сотень сигналів ранжування ризикує стати найуспішнішим.

Вже зараз над ним ведуться активні доробки і розвиток, і цілком можливо, що зовсім скоро він пересунеться із звання третього за важливістю сигналу на перші два.

Якщо ж Вас цікавить, які ж сигнали зараз є першими найважливішими факторами... то ми Вам цього не скажемо. Google мовчить щодо цього.

Ми чесно намагались дізнатись. Двічі.

Будьте в курсі всіх гарячих новинок і ставайте успішними разом із SEOOWL!

Читайте також: